Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze 2.0” zajmując III miejsce. Uczniowie nagrali film „Równi chociaż różni”, który odzwierciedlał problemy z jakimi na co dzień się borykają i to jak sobie z nimi radzą w szkole. Pomysł i realizacja to współpraca wielu osób. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Weronika Wojtukiewicz z klasy 1a, Mikołaj Biba z kl.2c, Patrycja Małecka z 3b/4, Weronika Górska z kl.3b oraz Natalia Dolczewska, Nikola Jankowska, Anna Ceniuch, Natalia Nowakowska, Nikola Chwesiuk, Oliwia Łazowska z klasy 2b. Za wielkie zaangażowanie, profesjonalizm i montaż filmu ogromne podziękowania należą się Zosi Herman z klasy 2b. Młodzież naszej szkoły, uczestniczyła również w lekcjach o dostępności, których celem było uświadamianie jak wiele barier znajduje się w otoczeniu i uwrażliwiania na potrzeby niektórych grup społecznych.
Mamy nadzieję, że udział w konkursie był ciekawym doświadczeniem i pozwolił na pogłębienie wiedzy w zakresie dostępności. Koordynatorem projektu była p. Agnieszka Pieńkowska we współpracy z p. Marzeną Kluczyńską i p.Agnieszką Cesarską. Premiera nagrodzonych filmów odbędzie się na gali finałowej konkursu 20 maja 2022 r.
Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych uczniów!