Od 27 kwietnia 2023 r. LOzOI realizuje projekt pod nazwą Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Szkoła uzyskała wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupiono – uwzględniając życzenia uczniów, rodziców, nauczycieli – 472 książki w tym 174 lektury oraz nagrody książkowe dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo. Część środków przeznaczono na sprzęt komputerowy dla nauczyciela bibliotekarza. Nowe książki cieszą się dużym zainteresowaniem i są chętnie wypożyczane przez uczniów i nauczycieli.

Międzynarodowe spotkanie na wyspie Uznam

W dniach 12-16. czerwca 2023 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Moniki Małowieckiej i p. Izabeli Tryc wzięła udział we wspólnym projekcie z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej Gesamtschule Paderborn -Elsen z Niemiec. W miejscu spotkań dla młodzieży JBS Golm w Kamminke zajmowaliśmy się wspólnie tematyką polsko-niemieckiej historii, współczesności i przyszłości. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, gdyż JBS Golm leży na pograniczu polsko-niemieckim, w pobliżu jednego z większych miejsc pochówku ofiar II wojny św. w Niemczech. To symboliczne, dawniej granica dzieliła, a dzisiaj łączy. Wizyta w tym miejscu oraz zapoznanie się z życiorysami części ofiar były punktem wyjścia do zajęć warsztatowych z polsko-niemieckiej historii. Za ich przeprowadzenie odpowiadał zespół pracowników JBS Golm. Jesteśmy wdzięczni za ogromną dawkę wiedzy, zaangażowanie i sympatię, z jakimi spotkaliśmy się podczas naszego pobytu. 

Mieliśmy okazję również do odpoczynku w nadmorskich miejscowościach Ahlbeck, Heringsdorf i Trassenheide, zabawy w parku linowym, gry miejskiej w Świnoujściu. Wielką wartością były wieczorne spotkania, na których poznawaliśmy kulturę Niemiec i Polski. Wspólne aktywności sportowe i muzyczne sprawiły, że zbliżyliśmy się do siebie. Kolejny pobyt w Kamminke z rówieśnikami z Niemiec planujemy na 17-21. czerwca 2024.

Monika Małowiecka

Przed nami kolejna edycja Tygodnia Dla Zdrowia!
Startujemy 13 marca!
Tydzień inny, wyjątkowy, ZDROWY!!!
Tym cyklicznym wydarzeniem chcemy przypomnieć, że o dobrą formę warto dbać przez cały rok. Dlatego od poniedziałku - 13 marca do piątku - 17 marca będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, quizach, wykładach, spektaklach. Wierzymy, że wśród licznych propozycji każdy odnajdzie coś dla siebie. Już nie raz udowodniliście, że Lozojacy to młodzież z głowami pełnymi pomysłów, a w tych dniach szczególnie liczymy na pomysły pełne witamin! :) Wszyscy biorący udział w konkursach zostaną nagrodzeni.
 

Siódmego grudnia grupa teatralna z naszej szkoły lozoiART wzięła udział w konkursie teatralnym „Nie zażywam-to wygrywam” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie.

Ze spektaklem "Samotna w tłumie" przygotowanym pod kierunkiem pani Magdaleny Kozubek-Mikulak grupa zdobyła I MIEJSCE w kategorii szkół ponadpodstawowych🏆🏆🏆. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nie możemy się doczekać, kiedy ujrzymy spektakl na własne oczy! 🍀🌻🌺😊💥💥

 

Podkategorie