24 października 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się finał mistrzostw Szczecina w tenisie stołowym dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Marysia Świłpa i Klaudia Drusko po wygranej w fazie grupowej i niemal trzygodzinnej walce o każdy punkt w półfinale, w finale zajęły IV miejsce. Warto nadmienić, że nasze reprezentantki, po raz ostatni w finale, grały cztery lata temu.
Marysi i Klaudii serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni.
Wielkie podziękowania należą się również Asi Pogorzelskiej, która pełniła rolę sparingpartnera :) i była najwierniejszym kibicem.

licealiada2018Fantastyczne zawody w wykonaniu naszych dziewcząt podczas Licealiady 2018 ! Wszystkie z całych sił walczyły o każdą sekundę, każdy centymetr, pokazały ducha zespołu i wywalczyły… SREBRO W ŁĄCZNEJ KLASYFIKACJI SZKÓŁ! Zawody odbywały się w nowej formule. Wszystkie dziewczęta (12) zdobywały cenne punkty dla zespołu.
Skład naszej reprezentacji :
1OOm - II miejsce Zofia Żmuda (13,90), III miejsce Laura Wanecka (13,92), Paulina Kacprzak,
2OOm - I miejsce Alicja Rydelek (27,42) i REKORD SZKOŁY, Anna Budna,
8OOm - I miejsce Wiktoria Hartung (2:47,0)
15OOm - II miejsce Ada Skrzypczak (5:35,15) i REKORD SZKOŁY!
4x1OOm - II miejsce Anna Budna, Laura Wanecka, Zofia Żmuda, Alicja Rydelek (55,08) poprawiony REKORD SZKOŁY!
SKOK W DAL - Klaudia Lewandowska, Karolina Zielińska, Joanna Pogorzelska,
PCHNIĘCIE KULĄ - Klaudia Drusko IV miejsce, Zuzanna Żuk.

2 października odbyła się licealiada chłopców. Dawid Ogonowski w rzucie oszczepem zajął III miejsce i ustanowił REKORD SZKOŁY (27,88). Pierwszy raz w historii szkoły mieliśmy reprezentantów w biegu na 200m (Daniel Varatuceanu i Bartosz Dybus, który ustanowił rekord szkoły). Do Dawida, Bartka, Daniela dołączył Tymoteusz Gunzer i mogliśmy wystawić swoich reprezentantów w sztafecie 4x100.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom należą się ogromne brawa za walkę! Dziękujemy i liczymy, że następne zawody będą równie udane.

P9170030Podczas "Dnia Sztafet" rywalizowano w czterech konkurencjach drużynowych!

Pierwsze do walki o medale stanęły sztafety olimpijskie (800m, 400m, 200m, 100m). Wiktoria Hartung, Zofia Żmuda, Alicja Rydelek i Hanna Meresińska to najlepsza sztafeta szkół ponadgimnazjalnych Szczecina. Dziewczęta wywalczyły złoty medal i po 9 latach ustanowiły nowy rekord szkoły (4,31,83).

Sztafeta szwedzka (400m, 300m, 200m, 100m) dostarczyła nam najwięcej emocji. Dziewczęta w składzie: Natalia Kalińska, Zuzanna Berbecka, Karolina Zielińska i świetnie finiszująca Laura Wanecka, wywalczyły III miejsce.

Po raz pierwszy w historii szkoły wystawiliśmy reprezentację chłopców w sztafecie szwedzkiej. Bartosz Dybus, Daniel Varatuceanu, Dawid Ogonowski i Tymoteusz Gunzer zajęli V miejsce wśród szczecińskich szkół i ustanowili rekord szkoły w tej konkurencji.

W biegu sztafetowym 4x400m reprezentowały LOzOI Ada Skrzypczak, Paulina Kacprzak, Klaudia Drusko i Klaudia Lewandowska. Dystans 400 metrów jest uznawany za najbardziej wymagający spośrod wszystkich dystansów sprinterskich, dlatego serdecznie gratulujemy dziewczętom zajęcia  V miejsca. ( bardzo cenne punkty do klasyfikacji ogólnej szkół).

Jako ostatnie do boju stanęły sztafety 4x100m (Roksana Pezowicz, Julia Wachnik, Julia Marciniak i Zuzanna Żuk). W tej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły V miejsce i również "dorzuciły" kilka cennych punktów na konto naszego liceum.

Wysiłek wszystkich sztafet został zwieńczony pucharem za zajęcie III miejsca w ogólnej klasyfikacji punktowej szkół ponadgimnazjalnych. BRAWO!

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, mając nadzieję, że będą rozwijać swoje sportowe talenty.

35870761 2543145962577239 4331808945644503040 nNasza tegoroczna absolwentka nie zawodzi! Tym razem na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się między 8 a 10 czerwca w Bydgoszczy, Paulina Oleksy wywalczyła brązowy medal w rzucie oszczepem. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Brawo Paulino!