W środę, 12 grudnia, uczniowie ze szkolnego zespołu teatralnego "Teatr Szatnia" wygrali IV Edycję Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych "Nie zażywam - to wygrywam". Spektakl "Pudełko" okazał się być najlepszym w kategorii szkół ponadpodstawowych a nagrodę indywidualną za kreację aktorską otrzymała Malwina Świstoń z klasy 1a. Aktorzy wystąpili z wykonanymi samodzielnie lalkami. Gratulacje!

12 grudnia klasa 1b z wychowawcą uczestniczyła w lekcji muzealnej "Ku chwale Ojczyzny". Lekcja odbyła się w podziemiach Dworca Głównego w Szczecinie. Lekcję poprowadził autor wystawy w mundurze kapitana 1 Brygady Józefa Piłsudskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania a zwycięska drużyna mianowała została na strzelców Legionów Józefa Piłsudskiego. Na koniec odbyło się wspólne śpiewanie pieśni I Brygady.

8 grudnia, od rana do wieczora, 4 dzielne wolontariuszki z naszej szkoły pracowały na rzecz dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych z okolic Szczecina. Dzieci przyjechały na Szczecińskie MotoMikołaje III Edycja organizowane przez Motocykliści o Wielkich Sercach. Dziewczyny w wesołych strojach rozdawały słodycze, malowały buzie, robiły warkoczyki, pilnowały maluchów i robiły mnóstwo innych rzeczy.

7.12.2018 r. w XVI Liceum Ogólnokształcącym odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO. W kategorii DUETY, naszą szkołę reprezentowały ZUZANNA ŻUK i DOMINIKA SPYCHAŁA. Dziewczęta za swój nietuzinkowy występ otrzymały wyróżnienie, pamiątkowe medale, ale przede wszystkim ogromne brawa od publiczności, której skradły serce. Zuzi i Dominice należą się wielkie podziękowania i gratulacje. Mieliśmy też najwierniejszych, najlepszych i najbardziej uroczych lozojowych :) kibiców...

To już mała tradycja, że z okazji Mikołajek razem bawimy się i integrujemy. Zatańczyliśmy przygotowany w tym roku ,,HANDCLAP”, ale nie zapomnieliśmy o ,,Belgijce” i ubiegłorocznym ,,CLAP SNAP”. Mamy nadzieję, że ta roztańczona przerwa, była dla wszystkich uczestników :) doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Wszyscy wypadli świetnie, a ewentualne potknięcia rozweselały tylko atmosferę. Do zobaczenia za rok !!!

Podkategorie