19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Akademii towarzyszyły wielkie emocje. Po raz ostatni, jako Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi, wystąpił pan Radosław Kluczyński. Pan dyrektor postanowił wrócić do sali lekcyjnej, bo tam "czuje się najlepiej". Z kwiatami popłynęły słowa podziękowań za pracę, za olbrzymie serce, za cierpliwość i wyrozumiałość, troskę o sprawy naszej szkoły (chociaż czasami nie było łatwo), za pomoc, za poczucie bezpieczeństwa. Niezwykle ciepłe słowa, które pani dyrektor Katarzyna Kościucha skierowała do pana Dyrektora wywołały wielkie wzruszenie. Sympatycznym momentem było podziękowanie złożone przez Samorząd Uczniowski oraz krótki film. Na szczęście mówimy "do zobaczenia”, bo przecież będziemy mogli wciąż liczyć na rady pana Kluczyńskiego i jego życzliwy uśmiech. Występ naszej absolwentki, Moniki Oniszczuk, był dedykowany panu Dyrektorowi z wyrazami wielkiego szacunku, uznania i ogromnej sympatii, bo niezwykle trudno jest się żegnać z dyrektorem szkoły, który na co dzień udowadniał, że ”dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”.
W drugiej części uroczystości Pan Dyrektor podsumował mijający rok szkolny, podziękował wszystkim za współpracę i życzył udanych wakacji. Tradycyjnie wyróżnieni zostali najbardziej ambitni uczniowie naszej szkoły, którym Pan Dyrektor wręczył świadectwa z paskiem. Nagrodzone zostały także osoby biorące udział w licznych konkursach i pracujące w wolontariacie. Pan Dyrektor podziękował również rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz naszego liceum.
Ostatnia część uroczystego zakończenia roku szkolnego była pełna wzruszeń. Żegnaliśmy p. Beatę Rychlicką (31 lat pracy w naszej szkole) i p. Mirosławę Rybicką (10 lat w LOzOI), które - o wiele za wcześnie - postanowiły przejść na emeryturę. Obie Panie otrzymały świadectwa ukończenia szkoły - oczywiście z wyróżnieniem… :)
Pan Dyrektor wskazywał na to, że zawsze chętnie niosły pomoc, dodawały otuchy i dzieliły się swoim doświadczeniem. Dziękował za owocną, sumienną i pełną oddania pracę, za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów, za troskę o nich i dbałość o to, by czuli się w szkole jak najlepiej.
W krainę wspomnień i podróż po różnych ścieżkach życia zabrała wszystkich okolicznościowa prezentacja multimedialna zawierająca archiwalne zdjęcia z różnych wydarzeń, w których uczestniczyły Panie podczas pracy w naszej szkole.
Na zakończenie grupa nauczycieli zatańczyła dla p. Beaty Rychlickiej i p. Mirosławy Rybickiej do piosenki, której przesłanie było następujące: "jak świat będzie szary, różowe okulary zakładaj…” :)

W uroczystości pożegnania odchodzących na emeryturę Pań, wzięła udział liczna grupa absolwentów LOzOI.
Natalia Grudnik, Anna Nowakowska i Monika Oniszczuk zachwyciły nas swoim śpiewem, a Sara Świtalska wspierała od strony technicznej.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

 

W dniach 5-7 czerwca odbyła się druga część spotkania młodzieży szczecińsko-warszawskiej pod tytułem "Łączy nas teatr". Tym razem to my gościliśmy uczniów XCIV Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Stanisława Maczka. Po roku od naszej wizyty w Warszawie, zawitali u nas, by poznać nasze miasto. Zaprosiliśmy gości do Muzeum Narodowego w Szczecinie — Centrum Dialogu Przełomy, Ośrodka Teatralnego Kana, gdzie wolontariusze opowiedzieli nam, jak wygląda praca w wolontariacie teatralnym i jak wyglądają warsztaty Młodej Kany. (Ukłony dla Julki Wachnik za pomoc w organizacji spotkania!). Mieliśmy okazję również wspólnie obejrzeć spektakl w Teatrze Współczesnym pt.:Lepsze lasy, który jest realizowany w ramach projektu "Dorosłość". Następnego dnia integrowaliśmy się w czasie warsztatów do tego spektaklu i rozmawialiśmy od tym, czym są granice i wyobrażenia o tym, co za granicami dziać się może. Nasi goście mieli okazje zobaczyć Zamek Książąt Pomorskich, Katedrę św. Jakuba, Wały Chrobrego, Bulwary, Starówkę (tu chwilę pogadaliśmy o cegle na odbudowę Warszawy ;-) ). Na koniec zaś zwiedzaliśmy Szczecińskie Podziemia, gdzie nie zabrakło również elementu teatru - Pan Jerzy, przewodnik, okazał się świetnym performerem.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z uczniami z Maczka.

Projekt realizowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. LOzOI jest partnerem szkoły z Warszawy.

7 czerwca odbył się V Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy "Public Speaking Contest", zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL - etap wojewodzki. Hanna Meresińska zajęła I Miejsce, Hubert Goździk II Miejsce. Serdeczne gratulacje.

W dniach od 19-26 maja odbyła się szkolna wycieczka nad Lazurowe Wybrzeże. Głównym celem były Włochy i Francja. Mieliśmy okazję być w takich miastach jak światowa stolica mody Mediolan, byliśmy w Monaco, Nicei, Marsylii, Cannes, Saint Tropez, oraz w światowej stolicy perfum Grasse i Veronie. Będąc w każdym z tych miast byłem zachwycony każdym aspektem tych miejsc. Każde z nich było wyjątkowe na swój sposób i oszałamiające. Mogę powiedzieć, że to były najpiękniejsze miasta w jakich kiedykolwiek byłem. Będąc w Mediolanie udało nam się wejść do Zamku Sforzów, gdzie było czuć energie tej historii, która uderzała od samego progu. Mieliśmy okazje również zobaczyć z bliska słynną Katedrę w Mediolanie.
Następnego dnia znaleźliśmy się we Francji. Wszystkie zwiedzane tam miasta były przepiękne. Najbardziej zadziwiło mnie jednak Monaco. Coś niezwykłego. Tego nie da się opisać słowami, trzeba byłoby tam być, żeby zrozumieć co mam na myśli. Mieliśmy również okazję zobaczyć tor wyścigowy Grand Prix. W Cannes udało nam się trafić na słynny na całym świecie Festiwal Filmowy, a jeśli ktoś ma dobre oko mógł dostrzec różne gwiazdy filmowe. Nicea - stolica Lazurowego Wybrzeża - przepiękna. Ta architektura, ten widok, ta kultura - po prostu coś niezwykłego. Tak samo jak Saint Tropez i Marsylia, również nieziemskie. Każde z tych miast mnie oczarowało, ale każde czymś innym i to było piękne. Pod koniec wycieczki byliśmy w Veronie, gdzie byliśmy pod słynnym balkonem Julii. Tak jak poprzednie miasta również mnie oczarowało.
Ostatniego dnia byliśmy w Gardalandzie - parku rozrywki. Cały dzień dla nas i taka chwila wytchnienia od zwiedzania i rozluźnienia się. Po zabawie wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w kierunku Polski. Gdybym mógł, nie wracałbym. Coś niezwykłego mnie tam spotkało, ale jak mus to mus. Czekał nas powrót do rzeczywistości. Szczerze mówiąc, każdemu polecam taką wycieczkę, te miejsca i wszystko co mnie tam spotkało. Zapewniam, że nawet największy przeciwnik podróżowania, po takiej wycieczce szybko by zmienił zdanie na temat podróżowania.

Jakub Przytuła kl. 2d

21 maja 2019 roku odbył się Mityng z okazji zakończenia roku szkolnego. W czasie zawodów mogliśmy obserwować trening Piotra Liska (medalista mistrzostw świata, halowych mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce).
W poszczególnych konkurencjach LOzOI reprezentowali:
100m - L.Wanecka (II msc), K.Lewandowska, Z.Kernstein, A.Szulc
400m - H.Meresińska (I msc)
800m - W.Hartung (IVmsc)
SKOK W DAL - J.Pogorzelska, K.Zielińska, W.Bilska
SKOK WZWYŻ - M. Świstoń (IVmsc)
PCHNIĘCIE KULĄ - K.Drusko (I msc), Ł.Zagdańska-Parada
4 x100m - W.Bilska, L.Wanecka, K.Drusko, H.Meresińska (II msc)
Każda z zawodniczek zdobywała punkty za miejsce w danej konkurencji. Suma punktów pozwoliła naszym dziewczętom zdobyć puchar za zajęcie III miejsca w klasyfikacji ogólnej. Dziękujemy Wiktorii Hartung i Joannie Pogorzelskiej za godne reprezentowanie szkoły przez ostatnie trzy lata. Dziękujemy za wszystkie biegi, skoki, rekordy, medale. Za to, że byłyście dzisiaj z nami... pięknie dziękujemy.
Ten sezon lekkoatletyczny był dla nas wyjątkowo udany. Poprawiono wiele rekordów szkoły, drużynowo każde zawody kończyliśmy na podium. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą walkę sportową, nieraz do utraty tchu ;), otwartość, gotowość, za to, że potrafiliście pokonywać swoje słabości, i że mogliśmy na Was zawsze liczyć. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tym roku w zawodach i reprezentowali szkołę DZIĘKUJEMY!

Podkategorie