8 grudnia, od rana do wieczora, 4 dzielne wolontariuszki z naszej szkoły pracowały na rzecz dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych z okolic Szczecina. Dzieci przyjechały na Szczecińskie MotoMikołaje III Edycja organizowane przez Motocykliści o Wielkich Sercach. Dziewczyny w wesołych strojach rozdawały słodycze, malowały buzie, robiły warkoczyki, pilnowały maluchów i robiły mnóstwo innych rzeczy.

7.12.2018 r. w XVI Liceum Ogólnokształcącym odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO. W kategorii DUETY, naszą szkołę reprezentowały ZUZANNA ŻUK i DOMINIKA SPYCHAŁA. Dziewczęta za swój nietuzinkowy występ otrzymały wyróżnienie, pamiątkowe medale, ale przede wszystkim ogromne brawa od publiczności, której skradły serce. Zuzi i Dominice należą się wielkie podziękowania i gratulacje. Mieliśmy też najwierniejszych, najlepszych i najbardziej uroczych lozojowych :) kibiców...

To już mała tradycja, że z okazji Mikołajek razem bawimy się i integrujemy. Zatańczyliśmy przygotowany w tym roku ,,HANDCLAP”, ale nie zapomnieliśmy o ,,Belgijce” i ubiegłorocznym ,,CLAP SNAP”. Mamy nadzieję, że ta roztańczona przerwa, była dla wszystkich uczestników :) doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Wszyscy wypadli świetnie, a ewentualne potknięcia rozweselały tylko atmosferę. Do zobaczenia za rok !!!

W grudniu zakończyliśmy turniej piłki nożnej chłopców. I MIEJSCE zajęli reprezentanci klasy 3c. To największa niespodzianka turnieju, zwłaszcza że w takim składzie wystąpili pierwszy (i ostatni:) raz. Drugie miejsce przypadło drużynie złożonej z reprezentantów klasy 1c i 2c, którym warto pogratulować dużych umiejętności piłkarskich. Niepocieszeni są dotychczasowi podwójni mistrzowie szkoły, reprezentanci klasy 3d, którzy zajęli trzecie miejsce. IV miejsce zajęła druga reprezentacja klasy 1c i 2a. Ta reprezentacja była bardzo waleczna i to ona była ulubieńcem publiczności. Mamy nadzieję, że postawa sportowa uczestników turnieju będzie inspiracją dla tych, którzy jeszcze nie podjęli żadnej aktywności ruchowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom i oczywiście…. GRATULUJEMY!

Dnia 4 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariuszy, wzięli udział w II Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu, które odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Po uroczystym rozpoczęciu, odbyły się warsztaty. My wzięliśmy udział w warsztacie „Ale akcja! Jak zorganizować dobrą akcję społeczną i wydarzenie” prowadzonym przez Panią Magdalenę Samul-Szerwińską – przedstawicielkę Sekretariatu do Spraw Młodzieży w Szczecinie. Alicja Porazik, wieloletnia i doświadczona wolontariuszka, przeprowadziła natomiast warsztaty dla uczniów szkół podstawowych „Wolontariat w pierwszych krokach”.

Alicja Mazurkiewicz

Podkategorie