Uczniowie naszego liceum, pod okiem Pani Agnieszki Olender, uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Instytut Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Felczaka 3c. Są to warsztaty biochemiczne LAB-matura, w trakcie których uczestnicy wykonują i samodzielnie przeprowadzają oznaczenia i krótkie eksperymenty opisywanie w podręcznikach do biologii rozszerzonej. Uczestnictwo w warsztatach może wspomóc uczniów w przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości. Pierwsze warsztaty już za nami, uczniowie wykrywali białka, lipidy i cukry. Czeka ich jeszcze badanie właściwości witamin i barwników roślinnych oraz sprawdzenie, co wpływa na aktywność enzymów. Osoby, które chcą zdawać maturę z biologii i są w klasie maturalnej w tym roku, zapraszamy do wypełnienia formularza i zgłoszenia się na zajęcia. Harmonogram zajęć pokaże się w zgłoszeniu. Zapraszamy do fotorelacji.

PLAKAT

Dom Kultury „Krzemień” w Podjuchach zaprasza na wyjątkowe, intrygujące, a z pewnością jedyne takie wydarzenie w Polsce

- spektakl Teatru Ruchu Umownie Ewidentnego: „KOROWÓD W BLUESIE. MANDALA

w reżyserii Jerzego Norberta Grzegorka. To już drugi po „Korowodzie w Fado- pełnometrażowy spektakl szczecińskiego teatru tańca w Polsce z tancerzami z różnymi niepełnosprawnościami.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z reżyserem i aktorką spektaklu.


KIEDY?: 17.12. (PIĄTEK), godz. 19:00

GDZIE?: Dom Kultury KRZEMIEŃ (miejsce zbiórki zostanie ustalone)

BILETY: 15 PLN w przedsprzedaży, 25 PLN w dniu spektaklu

ZAPISY: zgłoszenia w formie sms lub za pośrednictwem LIBRUSA przyjmuje pani Magdalena Kozubek- Mikulak (gab.13/ koło biblioteki),

tel. 888 684 521

ZAPRASZAM!!!

ZWIASTUN SPEKTAKLU

Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia, nasza szkoła bierze udział w akcji BUDUJEMY DOSTĘPNOŚĆ. Celem akcji jest budowa i instalacja podjazdów niwelujących bariery architektoniczne. Zainspirowani konstrukcjami tworzonymi przez Ritę Ebel, tworzą rampy dla osób niepełnosprawnych z kolorowych klocków LEGO. Organizatorem akcji jest Kooperatywa Łaźnia w Szczecinie. Zbiórka klocków LEGO w naszej szkole jest u p. Agnieszki Pieńkowskiej w sali 04 i trwa od 3 do 17 grudnia 2021 r.
Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w akcji.

Jesień też może być radosna! Radości z całą pewnością dostarcza pomaganie. W październiku uczniowie naszej szkoły zadbali o to, by nie było smutno - wzięli udział zbiórce kasztanów pt. "Kasztanowa akcja". Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnej Olgi.
Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy! Niech tegoroczna jesień napawa Was uśmiechem i kolorami!

DYPLOM UZNANIA..:)

Dziękujemy za możliwość udziału w Kampanii, miłe słowa i przyznanie LOzOI certyfikatu szkoły przyjaznej osobom niewidomym.

CERTYFIKAT

PODZIĘKOWANIA

Podkategorie