19.02. dziewczęta LOzOI rywalizowały w Biegu Zimowym. Bieg odbył się na Polanie Miodowej, w okolicach jeziora Głębokiego. Nasze zawodniczki wywalczyły II miejsce w rywalizacji zespołowej (każde miejsce było punktowane !!). Tym razem pogratulowaliśmy zwycięstwa dziewczętom z ZSB. III miejsce przypadło dziewczętom z XVI LO.
Wszystkim naszym zawodniczkom serdecznie gratulujemy. Najlepiej w naszym zespole pobiegły: Ada Skrzypczak (V msc), Hania Meresińska (VII msc), Zosia Żmuda (VIII msc), Kamila Fidos (IXmsc). Jak zawsze..., jesteśmy z Was bardzo dumni!

12 lutego uczniowie klasy 1b- Alicja Pozrazik, Filip Sengerski i Łukasz Woźniak wraz z wychowawczynią p. Moniką Czapską, a także ze Stowarzyszeniem Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych i ze Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ nr 19 w Szczecinie wzięli udział w uroczystości poświęconej 74 rocznicy Przełamania Wału Pomorskiego i Wyzwolenia Wałcza.

Relacja z wydarzenia na stronie Zachodniopomorskiego Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Szczecinie - kliknij.

Dnia 11 stycznia 2019 roku klasa 2a wraz z wychowawcą panią Ewą Mazur zorganizowała Dzień Wegetariański, podczas którego przygotowany został kiermasz dań wegetariańskich. Za zebrane pieniądze uczniowie kupili karmę dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Szczecinie.

Serdecznie dziękujemy!

Dnia 21 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spektaklu pod tytułem "Kolorowa, czyli biało-czerwona" w reżyserii Bartosza Miernika, z udziałem Huberta Dyla. Temat spektaklu był dla nich tajemnicą - znali go jedynie nauczyciele.
O godzinie 10:00 pierwsza grupa uczniów, biorących udział spektaklu, czekała w jednej z sal na rozpoczęcie, gdy nagle wszedł młody chłopak z Krakowa; oznajmił, że będzie chodził do tej szkoły i chciał porozmawiać o swojej przyszłorocznej kandydaturze do samorządu uczniowskiego. Niektórzy chętnie weszli z nim w dyskusje, reagując na coraz śmielej wypowiadane przez niego poglądy skrajnie nacjonalistyczne. Trafnymi argumentami obalali jego słowa i nielogiczność jego teorii, jednakże nic do niego nie docierało. Wielu uczniów zaangażowało się emocjonalnie, prosząc go wielokrotnie o opuszczenie sali. Gdy w końcu po godzinie udało im się tego dokonać, usiedli w grupie i usłyszeli, że to wszystko było częścią spektaklu i nawet nauczyciele odgrywali w całym przedsięwzięciu swoją rolę. Bartosz powiedział, że wygrali z przebiegłym manipulatorem. Okazało się później, że był to ich 214 występ i w ponad połowie z tych występów Hubert - manipulator - wygrywa w końcowym głosowaniu, które organizuje przed wyjściem. Uczniowie rozmawiali również o tym, jak można reagować w takich przypadkach. Na sam koniec była możliwość porozmawiania z twórcami osobiście, zrobienia sobie zdjęcia i wpłacenia drobnej kwoty do puszki Refugee.pl. Wszyscy wynieśli z tego dnia wiele nowych doświadczeń i mają nadzieje, że nie była to ostatnia taka okazja!

Oliwer Czerniak

Koło szkolnego wolontariatu działa prężnie! W tym roku przeprowadziło już wiele akcji na rzecz osób i środowisk. Za każdym razem nasi wolontariusze zostają docenieni. Słowa podziękowań są dla nich i dla szkoły bardzo ważne.

Podkategorie