Za nami kolejny udany, pełen wrażeń Dzień Integracji! 10 września uczniowie klas pierwszych mieli szansę bliżej poznać koleżanki i kolegów ze swoich klas, wychowawców oraz siebie samych w różnych nowych sytuacjach. Zabawa była przednia, ale główki też popracowały! Uczniowie zaprezentowali ogrom swoich talentów- tańczyli, malowali, tworzyli sentencje, pisali wiersze, a nawet układali równania matematyczne! Ale najważniejsze, że zakończyli to spotkanie bliżsi sobie, z uśmiechem na twarzach!😊 Ale nic by się nie udało, gdyby nie nasi niezastąpieni Wolontariusze! I im, i Wam, drogie Pierwszaczki, serdecznie DZIĘKUJEMY! Życzymy, aby wszystko, co wspólnie przeżyliśmy tego dnia, było tylko pięknym początkiem naszej fantastycznej wspólnej PRZYGODY!

Miło nam jest ogłosić, że dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Zielińska oraz Marta Wawrzyniak z klasy 3a, ukończyły projekt XII edycji Młodzieżowej Akademii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (MAM PUM) i tym samym uzyskały certyfikaty.
Gratulujemy!

MAM PUM realizowany jest na mocy porozumienia:
Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie,
Prezydenta Miasta Szczecin,
Kuratora Oświaty w Szczecinie,
Dyrektora IV LO w Szczecinie.

PODSUMOWANIE - wszystkie konkursy!

Prezentujemy Zdrowe Teledyski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy owocnej pracy :)

I miejsce
Marta Wawrzyniak i Karolina Zielińska - klasa 3a

II miejsce (ex aequo):

Wiktoria Kleparska 1d
Klasa 1 a
Natalia Wierzbowicz 2b/4

III miejsce 

klasa 2a

Konkurs kulinarno-fotograficzny - prezentujemy galerię fotografii!!

Galeria - zapraszamy do oglądania

I miejsce:
- Wiktor Żuk 2b/4
- Dominika Domaradzka 2d
II miejsce:
- Bartosz Ochał 1d
- Paulina Iwaniec 2b
III miejsce:
- Julia Majzel 1a
- Małgorzata Bielecka 2b
 
Interpretacje wierszy z konkursu "Zdrowa Poezja"
Prezentujemy interpretacje wyjątkowych wierszy, które zostały nadesłane na konkurs "Zdrowa Poezja". Jeden z nich interpretuje sama autorka, Paulina Pruszkowska z klasy 1b, pozostałe zobaczycie w wykonaniu uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego oraz pani Magdy Kozubek-Mikulak.
 

Uczennica klasy II d/4- Emma Loba zajęła 3.miejsce w szczecińskim konkursie organizowanym przez SP 11 "Pokaż swój talent 2". Był to konkurs dla uczniów szczecińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy posiadają różne talenty. Emma startowała w kategorii "recytacja". Prezentowała tekst Johanna Wolfganga Goethego pt. "Król Olch".
To była petarda!😉
W konkursie wzięła również udział uczennica klasy 2d- Aleksandra Rogalska, która prezentowała wiersz Bolesława Leśmiana pt. "Mak". I to też była PETARDA!😁
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!😊

21 marca jest Światowym Dniem Poezji. To niezwykłe święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku po to, by promować czytanie, pisanie, publikowanie i nauczanie poezji na całym świecie. W przestrzeni publicznej wielu miast - w tramwajach, autobusach, kawiarniach, księgarniach – spotykamy tego dnia plakaty z wierszami znanych i mniej znanych poetów. Odbywają się też różne imprezy , spotkania z poetami, które w tym roku zostaną zorganizowane online.
Zdarza Wam się przeczytać wiersz? A może napisać?
Pani Iwona Żmurko, nauczycielka LOzOI zaczęła tworzyć poezję, gdy miała 14 lat. Pisała wiersze i układała do nich muzykę (gra na gitarze). Wierszopisanie trwało aż do studiów. Potem była długa przerwa. Potrzeba tworzenia pojawiła się w czasie pandemii. Pani Iwona mówi, że układanie wierszy relaksuje ją, odwodzi od myślenia o trudnej sytuacji, w jakiej jesteśmy. Poniżej dwa przykłady twórczości Pani Iwony Żmurko.

Chcę więcej życia w życiu

Wspomnienia...

 

Podkategorie