Koło szkolnego wolontariatu działa prężnie! W tym roku przeprowadziło już wiele akcji na rzecz osób i środowisk. Za każdym razem nasi wolontariusze zostają docenieni. Słowa podziękowań są dla nich i dla szkoły bardzo ważne.

W dniach 27-28 grudnia rozegrany został świąteczno-noworoczny turniej badmintona w grze pojedynczej. Zawody obfitowały w pełne emocji wymiany lotek i zaskakujące akcje potwierdzające wysokie umiejętności sportowe uczestników turnieju. Zwycięzcą został p. Radosław Kluczyński...;), II miejsce zajęła Sara Świtalska, III miejsce Klaudia Lewandowska, a IV miejsce Dominik Grycewicz. Było nam ogromnie miło, że odwiedzili nas absolwenci szkoły. Mogliśmy się z nimi zobaczyć i porozmawiać. Było bardzo wesoło i sympatycznie. Oby więcej takich spotkań. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju.
4 grudnia 2018 r. odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie dziewcząt i po raz pierwszy mieliśmy tam swoją reprezentację. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z całego województwa zachodniopomorskiego m.in. z Polanowa, Szczecinka, Wałcza, Goleniowa, Kołobrzegu, Koszalina, Stargardu, Chojny i Szczecina. Finał odbył się w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku. Reprezentantki LOzOI w składzie: Klaudia Drusko, Klaudia Lewandowska i Joanna Pogorzelska, zajęły VII miejsce. Losowanie spowodowało, że dziewczęta grały w swojej grupie z najlepszymi zawodniczkami turnieju. Zawody były dużą i cenną lekcją pokory, ale przede wszystkim motywacją do dalszej pracy i doskonalenia.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia grupa wolontariuszy wzięła udział w obiedzie dla osób bezdomnych i samotnych, zorganizowanym przez Caritas Szczecin oraz Wspólnotę Sant'Egidio.

„Sekret Mikołaja”, „Święta z drugiej strony”, „Wigilijny czas”, „Najlepsze święta” to tytuły wierszy o Świętach Bożego Narodzenia, które napisali uczniowie, uczestnicy świątecznego konkursu. Wszystkie utwory można podziwiać na tablicy w holu szkolnym, obok choinki. W piątek 21 grudnia o godz. 10.50 w sali gimnastycznej wiersze zostaną zaprezentowane przez autorów podczas uroczystego „Poranka Kolęd”.
Wystąpią:
Karolina Zielińska 1a
Maksymilian Lewiński 1a
Kinga Łęska 1b
Filip Sengerski 1b
Sylwester Szumiński 1c
Iwona Antonowicz 1d
Antoni Toporek 1d
Julia Kapturska 2b
Julia Wachnik 2b
Tomasz Pietryga 2c
Maria Konecka 2d
Konkurs pisania wiersza o Świętach Bożego Narodzenia przygotowały panie: Iwona Żmurko, Mirosława Rybicka i Renata Jachim.

Klasa 2a wraz ze swoją wychowawczynią pania Ewą Mazur, postanowiła w tym roku, że nie będzie obdarowywać się świątecznymi prezentami, tylko przygotuje wspólną paczkę i przekaże ją podopiecznemu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Formacja AK - Panu Tadeuszowi Wojciechowskiemu. Pan Tadeusz urodził się 20.11.1923 roku. Podczas wojny był żołnierzem Armii Krajowej, w 1945 roku przyjechał do Szczecina, jest Pionierem miasta Szczecin. Z wykształcenia jest prawnikiem, pisze fraszki, humoreski i utwory liryczne. Debiutował w latach 50-tych. Samodzielnie wydał między innymi: "Wolność jest nieśmiertelna"(2001), "Tobie spiewam Szczecinie" (2003). W 2007 roku wydał powieść, której akcja toczy się w latach 1945-46 na Pomorzu Zachodnim "Na Dzikim Zachodzie".

Podkategorie