22 marca w LO nr 3 w Szczecinie uczniowie klasy 1c Mateusz Fydrych, Janina Hawryszuk i Nikodem Jermaków wraz z p. Moniką Czapską wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Gwiaździstej Eskadry.

Oto nasze drzewo pasji. Dziś każdy, uczeń, nauczyciel, pan konserwator, pani sekretarka mogli na naszym drzewku przyczepić listek, na którym wcześniej napisali, czym się pasjonują. Okazało się, że pasji jest prawie tak samo wiele, jak osób w szkole. Natomiast od 13.00 uczniowie i nauczyciele dzielili się swoimi pasjami i talentami w różnorodnych warsztatach prowadzonych i przez uczniów i przez nauczycieli. Można było m.in. nauczyć się robić bezalkoholowe drinki, wymienić doświadczeniami wokalnymi i tanecznymi, polepić w glinie, czy zrobić na drutach ciepły szalik.
Również dziś obchodziliśmy dzień poezji. W bibliotece pasjonaci poezji i pięknego czytania spotkali się i w przemiłej atmosferze obcowali z jedną z najpiękniejszych muz.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie a prowadzącym warsztaty za chęci i pasję dzielenia się pasją...:)

Przedstawicielka Szkolnego Koła Wolontariusza, Ada Skrzypczak, bierze udział w projekcie "Mali mogą więcej", organizowanym przez Stowarzyszenie Mali Wielcy. Ada do końca maja 2019 będzie współorganizowała warsztaty dla dzieci. Brawo Ada!

Ala Porazik (z 1b) sfotografowała półkolonie, gdzie pracowała z dziećmi jako wolontariuszka. Towarzyszyła im na spacerach, organizowała warsztaty kulinarne i śpiewanie szant. Nikola Makowska (z 1b) spędzała ferie z koleżanką – tancerką. Pokazała ją na zdjęciach w różnych pozach tanecznych. Maks Lewiński (z 1a) zajmował się geocachingiem – grą terenową polegającą na szukaniu „keszy”, które znajdowały się w różnych malowniczych miejscach w Szczecinie i okolicach. Weronika Piechocka (z 1b) spędzała ferie w górach. Na zdjęciach widzimy ją na wyciągu krzesełkowym i na spacerach w otoczeniu pokrytej śniegiem przyrody. Pasją Iwony Antonowicz (z 1d) są konie i jazda na nartach. Wolny czas wykorzystała więc na jazdę konno i szusowanie na nartach po górskich stokach. Natomiast Julia Kapturska (z 2b) powróciła do wspomnień z dzieciństwa i pokazała nam zdjęcia małej Julki , która jeździ na sankach i lepi bałwana .
Większość fotografii została wykonana w plenerze – w górach, w Szczecinie i okolicach.
Wszyscy autorzy otrzymali nagrody.
Zdjęcia z konkursu „Fotorelacja z ferii zimowych” można oglądać w holu szkolnym na I piętrze.
Konkurs przygotowały panie: Iwona Żmurko i Renata Jachim

19.02. dziewczęta LOzOI rywalizowały w Biegu Zimowym. Bieg odbył się na Polanie Miodowej, w okolicach jeziora Głębokiego. Nasze zawodniczki wywalczyły II miejsce w rywalizacji zespołowej (każde miejsce było punktowane !!). Tym razem pogratulowaliśmy zwycięstwa dziewczętom z ZSB. III miejsce przypadło dziewczętom z XVI LO.
Wszystkim naszym zawodniczkom serdecznie gratulujemy. Najlepiej w naszym zespole pobiegły: Ada Skrzypczak (V msc), Hania Meresińska (VII msc), Zosia Żmuda (VIII msc), Kamila Fidos (IXmsc). Jak zawsze..., jesteśmy z Was bardzo dumni!

Podkategorie