Od 27 kwietnia 2023 r. LOzOI realizuje projekt pod nazwą Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Szkoła uzyskała wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupiono – uwzględniając życzenia uczniów, rodziców, nauczycieli – 472 książki w tym 174 lektury oraz nagrody książkowe dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo. Część środków przeznaczono na sprzęt komputerowy dla nauczyciela bibliotekarza. Nowe książki cieszą się dużym zainteresowaniem i są chętnie wypożyczane przez uczniów i nauczycieli.

Międzynarodowe spotkanie na wyspie Uznam

W dniach 12-16. czerwca 2023 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Moniki Małowieckiej i p. Izabeli Tryc wzięła udział we wspólnym projekcie z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej Gesamtschule Paderborn -Elsen z Niemiec. W miejscu spotkań dla młodzieży JBS Golm w Kamminke zajmowaliśmy się wspólnie tematyką polsko-niemieckiej historii, współczesności i przyszłości. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, gdyż JBS Golm leży na pograniczu polsko-niemieckim, w pobliżu jednego z większych miejsc pochówku ofiar II wojny św. w Niemczech. To symboliczne, dawniej granica dzieliła, a dzisiaj łączy. Wizyta w tym miejscu oraz zapoznanie się z życiorysami części ofiar były punktem wyjścia do zajęć warsztatowych z polsko-niemieckiej historii. Za ich przeprowadzenie odpowiadał zespół pracowników JBS Golm. Jesteśmy wdzięczni za ogromną dawkę wiedzy, zaangażowanie i sympatię, z jakimi spotkaliśmy się podczas naszego pobytu. 

Mieliśmy okazję również do odpoczynku w nadmorskich miejscowościach Ahlbeck, Heringsdorf i Trassenheide, zabawy w parku linowym, gry miejskiej w Świnoujściu. Wielką wartością były wieczorne spotkania, na których poznawaliśmy kulturę Niemiec i Polski. Wspólne aktywności sportowe i muzyczne sprawiły, że zbliżyliśmy się do siebie. Kolejny pobyt w Kamminke z rówieśnikami z Niemiec planujemy na 17-21. czerwca 2024.

Monika Małowiecka

Przed nami kolejna edycja Tygodnia Dla Zdrowia!
Startujemy 13 marca!
Tydzień inny, wyjątkowy, ZDROWY!!!
Tym cyklicznym wydarzeniem chcemy przypomnieć, że o dobrą formę warto dbać przez cały rok. Dlatego od poniedziałku - 13 marca do piątku - 17 marca będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, quizach, wykładach, spektaklach. Wierzymy, że wśród licznych propozycji każdy odnajdzie coś dla siebie. Już nie raz udowodniliście, że Lozojacy to młodzież z głowami pełnymi pomysłów, a w tych dniach szczególnie liczymy na pomysły pełne witamin! :) Wszyscy biorący udział w konkursach zostaną nagrodzeni.
 

Siódmego grudnia grupa teatralna z naszej szkoły lozoiART wzięła udział w konkursie teatralnym „Nie zażywam-to wygrywam” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie.

Ze spektaklem "Samotna w tłumie" przygotowanym pod kierunkiem pani Magdaleny Kozubek-Mikulak grupa zdobyła I MIEJSCE w kategorii szkół ponadpodstawowych🏆🏆🏆. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nie możemy się doczekać, kiedy ujrzymy spektakl na własne oczy! 🍀🌻🌺😊💥💥

 

 

Pomorze Zachodnie gdzie biznes łaczy sie z naukaW roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie będą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych, a wszystko za sprawą włączenia się w projekt ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”. Dzięki temu nasza szkoła będzie korzystać z platformy edukacyjnej głównie podczas lekcji przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych, a uczniowie zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzą się uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą przekonują się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości, nawet 120 grupa młodzieży, wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmy produkcyjne lub usługowe. Platforma jest dostępna online, wykorzystuje mechanizmy grywalizacji i ma za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. To pierwszy krok w kierunku własnej działalności gospodarczej.

Nasi nauczyciele jako mentorzy biznesu

Nowe umiejętności zdobywają również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS rozszerzają wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymało 3 nauczycieli.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołącza do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski. Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl

Wdrażanie innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości i korzystanie z licencji jest  możliwe dzięki współpracy w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką" realizowanego przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej informacji o działalności wydziału znajduje się na stronie www.cig.wzp.pl oraz profilu Facebook Pomorze Zachodnie otwarte na biznes.

Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.18 Tworzenie i rozbudowa regionalnego systemu innowacji.

Podkategorie