Niesamowity ładunek emocji przyniósł nam finałowy turniej mistrzostw Szczecina w badmintonie dziewcząt. Po raz pierwszy w historii naszego liceum w najlepszej czwórce znalazły się dwie pary reprezentujące LOzOI. Oprócz naszych dwóch drużyn w turnieju zalazły się również dwie reprezentacje II LO. Wcześniejsze turnieje eliminiacyjne oraz potyczki półfinałowe spowodowały, że w pierwszym meczu dającym możliwość gry o złoto spotkały się dwie ekipy z II LO. Drugi pojedynek również miał charakter bratobójczy bo grały ze sobą nasze dwie pary. Po zaciętej grze lepsza okazała się para: Nikola Palej i Sara Świtalska, a pokonanym, czyli Klaudii Wielebie i Monice Oniszczuk pozostała walka o III miejsce. W meczu o brązowy medal nasze reprezentantki, nieco podłamane wcześniejszą porażką ze swoimi koleżankami, przegrały również walkę o III miejsce z drugą drużyną II LO, zajmując IV pozycję w badmintonowych mistrzostwach Szczecina.

Najwięcej emocji przyniosła nam potyczka finałowa, w której Nikola Palej z Sarą Świtalską zmierzyły się z pierwszym zespołem II LO. W grze o złoto nikt nie oddawał pola, każda lotka była na wagę zwycięstwa, jednak ostatnie akcje należały do Nikoli i Sary. Nasze dziewczyny po heroicznej walce pokonały faworyzowane rywalki 3:2. Tym samym historyczne złoto trafiło do LOzOI.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom: Nikoli Palej i Sarze Świtalskiej złotych medali, oraz Klaudii Wielebie i Monice Oniszczuk IV miejsca w turnieju finałowym. BRAWO dziewczyny z lozoja...:)