Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Start

Aktualności

O szkole

Informator

Kandydaci

Absolwenci

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Aktualności
  • Zarejestruj

Informujemy, że uczennice klasy 3a : Wiktoria Hartung, Joanna Pogorzelska, Agnieszka Tybinkowska, Maja Wróblewska -Steć zakwalifikowaly się do X Edycji Projektu MAM PUM. Jest to projekt realizowany pod patronatem Rektora PUM, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Szczecin, Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcacego w Szczecinie. Absolwenci tego projektu uzyskują certyfikat ukończenia MAM PUM oraz wpis o uczestniczeniu w projekcie z podaniem numeru certyfikatu ukończenia MAM PUM, który będzie umieszczony na świadectwe ukończenia liceum, w rubryce ,, szczególne osiągnięcia''.
Gratulujemy i życzymy ciekawej przygody z Młodzieżową Akademią Medyczną Pomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie w roku akademickim 2018/2019.


 

nagrodyAgnieszka Beata15 października 2018 r. w Teatrze Lalek „Pleciuga” z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek, wręczył nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Miło nam poinformować, że w czasie uroczystości w/w nagrodą uhonorowano również nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi: p.Beatę Rychlicką i p. Agnieszkę Pieńkowską. Rozdanie nagród poprzedził koncert w wykonaniu zespołu Markato. Mogliśmy więc na scenie podziwiać Annę Nowakowską z klasy 3a oraz nasze absolwentki Roksanę Kryś i Monikę Oniszczuk.

Serdecznie Paniom gratulujemy!


 

idole lozoi 2018Uczniowie i absolwenci naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział już w XVI edycji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, które odbyło się 13-15 października 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Jest to konferencja poświęcona wielkiemu spotkaniu niewidomych, słabo widzących i ich bliskich. Część oficjalna była poświęcona min. ogłoszeniu wyników konkursu "Idol 2018", w którym Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi uzyskało I miejsce w kategorii "Placówka Oświatowa", a p. Monika Jurczyk uzyskała wyróżnienie w kategorii "Idol Środowiska" przyznawane przez Fundację Szansa dla Niewidomych. W ramach konferencji młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi technologiami niwelującymi skutki inwalidztwa wzroku, z działalnością organizacji i instytucji pracujących na rzecz niewidomych i słabo widzących. Drugi dzień konferencji odbył się w Laskach pod Warszawą, gdzie nasi uczniowie i absolwenci mogli zwiedzić ośrodek. Kolejnym punktem był koncert Szymona Wydry na Bulwarach Wiślanych. Trzeci dzień zaczął się manifestacją środowiska niewidomych, słabo widzących i ich bliskich pt. " My nie widzimy nic, a Wy- czy widzicie nas?" pod parlamentem na ul. Wiejskiej 4/6/8. Spotkanie zakończyło się panelami dyskusyjnymi w Centrum Nauki Kopernik. Czekamy na kolejną edycję już za rok.

Artykuł p. Moniki Jurczyk w kwartalniku "Help.Wiedzieć więcej"

Opiekunki: M. Jurczyk, A. Pieńkowska


 

slubujemy,,Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych to okazje, dla których spotykamy się dzisiaj, i dla których warto świętować. Jesteśmy w szkole niezwykłej, szkole integracyjnej. To dzięki Państwa pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To Państwu zawdzięczamy, że w naszej placówce panuje tak niepowtarzalna atmosfera".
Tymi słowami pan dyrektor Radosław Kluczyński zwrócił się do wszystkich pracowników szkoły, którym złożył życzenia i podziękowania, a osobom szczególnie wyróżniającym się - wręczył nagrody.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Do grona społeczności LOzOI dołączyło aż 78 uczniów! Oskar Walkowski, uczeń drugiej klasy, powiedział do swoich młodszych koleżanek i kolegów : ,,Życzę Wam, byście za rok wypełnili słowa ślubowania własną treścią i podobnie jak ja dziś, czuli, że tu jest Wasze miejsce”.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, którą prowadzili Oliwia Pastwa i Artur Piotrowski. Pięknie na skrzypcach zagrała Karolina Zielińska. Byliśmy też oczarowani występami grupy wokalnej.
Na koniec uroczystości Karolina Zielińska i Daniel Varatuceanu złożyli pracownikom szkoły nietypowe życzenia, okraszone nietypowym, bo słodkim, bukietem. Było wspólne świętowanie …. degustacja, muzyka, śpiewy i oczywiście - pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkim, którzy zaszczycili szkolne święto swoją obecnością serdecznie dziękujemy. Dziękujemy, za życzliwość i szczere uśmiechy, które stały się wisienką na naszym LOzOI-owym uroczystym torcie.

Organizatorzy
p.Katarzyna Ławniczak, p.Marzena Kluczyńska
p. Danuta Maślak, p. Agnieszka Pieńkowska


 

„Jestem dziennikarką, nie znam się na niczym”

 Znana polska reportZrzut ekranu 2018 10 07 17.03.27erka Magdalena Grzebałkowska gościła 21.09.2018r. w salonie Promedia MBP. Tematem spotkania była jej najnowsza książka „Komeda. Osobiste życie jazzu”. Biografia wybitnego kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy jest jednocześnie opowieścią o pokoleniu, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną  - namiastką wolności. Podczas spotkania, w którym wśród licznie zebranej publiczności byli uczniowie i nauczyciele LOZOI, autorka opowiadała, jak pracowała nad biografiami poety Jana Twardowskiego, malarza Zdzisława Beksińskiego i Krzysztofa Komedy. Mówiła, że podejmując dany temat, dobrze jest nie znać się na nim, bo wtedy zadaje się więcej pytań, które nie padłyby, gdyby autor znał zagadnienie. Nie nazywa siebie pisarką, mówi: „Jestem dziennikarką, nie znam się na niczym”. Wielokrotnie podkreślała , że pisząc biografię stara się pokazać wszystko, co dotyczy bohatera, ale w taki sposób, by nie pozbawić go godności. Bliskie są jej zasady stosowane przez Jamesa Haleya –  autora biografii Londona. Praca nad książką o Komedzie była wyjątkowo trudna, gdyż kompozytor nie pozostawił po sobie wiele. Nie pisał pamiętników, udzielił niewielu wywiadów, był nieśmiały i małomówny. Dlatego autorka bazowała na rozmowach z ludźmi. Jeździła do Warszawy, Ostrowa Wielkopolskiego, Los Angeles, Moskwy, Szwecji, by uzyskać informacje od tych, którzy znali Komedę. Dwa lata pisała do agentki Romana Polańskiego, żeby zgodził się na rozmowę. W końcu udało się zadać reżyserowi wiele pytań, ale przez telefon. Grzebałkowska podkreślała: „Nie piszę sensu stricto biografii, ale raczej reportaże. Mnie ciekawi życie codzienne ludzi”. Rozmowę z pisarką prowadziła Anna Godzińska. 
-  Nigdy wcześniej nie brałam udziału w takim wydarzeniu  i szczerze mówiąc nie byłam pewna, czy  dobrze robię poświęcając na to swój piątkowy wieczór – mówi Ada, uczennica klasy 1d  naszego liceum. Stwierdzam jednak, że był to dobry wybór, ponieważ spotkanie okazało się bardzo interesujące i dużo wniosło w moje życie. Usłyszałam o szczegółach pracy reporterskiej oraz dowiedziałam się wielu ciekawych faktów z życia wybitnych osobowości naszej kultury. Cieszę się, że miałam możliwość poznania tak wartościowego człowieka, jakim jest Magdalena Grzebałkowska. Teraz już wiem, dlaczego mimo wietrznej i deszczowej pogody na spotkaniu zjawiło się wiele osób.   

Renata Jachim, Ada klasa 1d

Znalezione obrazy dla zapytania osobiste życie jazzu            

foto Silar/wikipedia

Magdalena Grzebałkowska jest pisarką i reporterką. Jej reportaż pt. „1945. Wojna i pokój” został wyróżniony Nagrodą Nike oraz  Nagrodą im. Teresy Torańskiej. Za tekst „Śpiewać, hitlerówy!” otrzymała Polsko-niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego.

 


 

Start

Aktualności

O szkole

Informator

Kandydaci

Absolwenci