Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Start

Aktualności

O szkole

Informator

Kandydaci

Absolwenci

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Aktualności
  • Zarejestruj

20180620 210743W dniach 18-22.06. uczniowie naszej szkoły z p. Krzysiek i p. Małowiecką spotkali się po raz kolejny z uczniami i nauczycielami Gesamtschule z Paderborn w Niemczech. Hasło spotkania w Kamminke brzmiało "Pokój - pamiętać, rozumieć, tworzyć", a głównym jego celem było rozwijanie mądrej, otwartej, przyjacielskiej postawy we wzajemnych kontaktach polsko-niemieckich w kontekście wspólnej historii i aktualnych stosunków w obszarze granicznym. Wyjazd miał pobudzić do refleksji nad własną społeczną odpowiedzialnością. 
Rozpoczęliśmy od zajęć integracyjno-sportowych, które oprócz śmiechu i wspólnej zabawy pokazały wyraźnie, że od rywalizacji dużo ważniejsza jest współpraca  Kolejne zajęcia nawiązywały do wydarzeń z 12.03.1945, kiedy to doszło do bombardowania leżącego niedaleko Kamminke Świnoujścia. Poznaliśmy szerokie tło historyczne tego wydarzenia i jego konsekwencje, a następnie młodzież mogła poznać życiorysy ofiar tego wydarzenia i zwiedzić cmentarz na wzgórzu Golm. Zwiedzanie połączyliśmy z zadaniami, które były rozwiązywane w polsko-niemieckich zespołach. Pracowicie przebiegały również warsztaty kreatywne, które także kładły nacisk na pracę zespołową. Były owocne, czego dowodem są m. innymi nakręcone przez uczniów filmiki na temat naszej wspólnej historii. Było też bardziej rekreacyjnie: wizyta w parku linowym w Ückeritz, mecz Polska-Senegal oglądany na plaży w Heringsdorf, wspólne ognisko z programem artystycznym przygotowanym przez nasze talenty wokalne, językowe i inne. Tu brawa dla Natalii Kalińskiej, Dominiki Spychały, Zuzi Wocial i Olka Czajkowskiego, nie tylko za sam występ kabaretowy, ale też za zaangażowanie publiczności niemieckiej w odegranie scenek. 👏 Brawa również dla Wiktorii Piętki za świetne solowe wykonanie piosenki w języku niemieckim. 👏 Ważnym punktem programu było zwiedzanie Historyczno-Technicznego Muzeum w Peenemünde oraz Świnoujścia, gdzie młodzież znów miała postawić na współpracę, szukając historycznych śladów w tym granicznym mieście. Była to doskonała okazja, aby "dotknąć" historii. Chroniąc się przed deszczem, mieliśmy okazję podziwiać przepiękne okazy ryb w oceaneum przy promenadzie. Tyle program. Wiele pozytywnych wydarzeń działo się spontanicznie. Mecze siatkówki Polska-Niemcy na terenie naszego ośrodka były o wiele ciekawsze niż mecze naszej reprezentacji.  Wróciliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nowe, cenne doświadczenia i mam nadzieję, że w poczuciu, że warto się uczyć języka niemieckiego. Do czego zachęcam. (Monika Małowiecka)

20180621 11590421 czerwca 2018r. uczniowie LOzOI wraz z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie uczestniczyli w lekcji historycznej dotyczącej tematu obozów. Lekcja, którą poprowadził dr Tomasz Ślepowroński z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, odbyła się w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość pogłębić wiedzę na temat życia w obozach oraz wydarzeń, które doprowadziły do ich powstania. Głównymi organizatorami wyjazdu było Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy a także Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

akademia nowoczesnego patriotyzmuKlasa 2d pod opieką p. Moniki Czapskiej w roku szkolnym 2017/2018 wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu zorganizowanego prze Klub Jagielloński. Celem tego projektu było sfilmowanie dwóch działań zorganizowanych przez uczestników. Na samym początku młodzież uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli organizatorów, których celem było przygotowanie ich do późniejszego działania. Pierwsze zadanie dotyczyło przedstawienia sylwetki bądź sylwetek nowoczesnych patriotów w naszej okolicy. W filmie, który przygotowali uczniowie z klasy 2d zaprezentowali animatorkę kultury, sportowca.

Drugie zadanie dotyczyło konkretnego działania w społeczności lokalnej i dotyczyć miało naszego patriotycznego działania. Zadanie to wymagało od uczniów własnej inicjatywy. Po wielu dyskusjach uczniowie zadecydowali, że przygotują imprezę  „Dzień Patriotyzmu” dla pozostałych uczniów szkoły. Celem imprezy było pokazanie piękna naszej Ojczyzny. Poszczególnie klasy na miesiąc przed planowaną imprezą losowały poszczególne regiony Polski. Zadanie każdej klasy było przygotowanie: Plakatu, wierszyka, mapy, zaprezentowania folkloru i kuchni. Zaplanowaliśmy również quiz wiedzy o Polsce i zasadzenie przed szkołą drzewka w ramach ogólnopolskich obchodów „100-lecia Niepodległej” (ogłosiliśmy konkurs na imię dla drzewka).

Dnia 21 maja bieżącego roku, odbyła się impreza, w której udział wzięła cała szkoła. Wszystko odbyło się według zaplanowanego scenariusza, zwieńczeniem imprezy było zasadzenie brzozy, która głosami uczniów otrzymała imię Józef. Z całej akcji został nakręcony film i przesłany do komisji konkursowej w Krakowie. Tegoroczny finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu odbył się 2 czerwca w Warszawie.

opiekun Monika Czapska

35553462 638362773192489 1005926218836475904 nW dniach 19-12 czerwca 9 osób z naszej szkoły brało udział w wyjazdowym projekcie "Łączy nas teatr". Uczniowie LOzOI gościli w XCIV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stanisława Maczka w Warszawie. Młodzież obu liceów wspólnie uczestniczyła w różnych formach zajęć dotyczących m.in. teatru. Były to:

- spektakl "1984" w reżyserii  Barbary Wysockiej;
- warsztaty teatralne przed spektaklem w Teatrze Powszechnym w Warszawie;
- warsztaty teatralne "Początki teatru" w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich;
- wspólny spacer po Warszawie - wizyta w zamku Królewskim;
- warsztaty teatralne do spektaklu "1984" przeprowadzone przez koordynatorki projektu, panie: Katarzynę Szczudlińską i Martę Gosecką.
Poza tym młodzi ludzie brali udział w zajęciach integracyjnych, wspólnie spacerowali, śpiewali i przegadywali noce. :-) 
Mamy nadzieję, że goście z "Maczka" przyjadą do nas już jesienią.

Więcej zdjęć z projektu "Łączy nas teatr"

35870761 2543145962577239 4331808945644503040 nNasza tegoroczna absolwentka nie zawodzi! Tym razem na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się między 8 a 10 czerwca w Bydgoszczy, Paulina Oleksy wywalczyła brązowy medal w rzucie oszczepem. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Brawo Paulino!

 

35893205 2543135785911590 6179339679783976960 n

Start

Aktualności

O szkole

Informator

Kandydaci

Absolwenci