Żeńska reprezentacja naszej szkoły z wielkimi nadziejami przystąpiła do kolejnej potyczki lekkoatletycznej zaplanowanej na
4 października 2016. Podczas "Dnia Sztafet" dziewczęta rywalizowały w czterech konkurencjach drużynowych! Pierwsze do walki o medale stanęły sztafety olimpijskie (800m, 400m, 200m, 100m). Wiktoria Hartung, Zuzanna Berbecka, Agnieszka Ochocka, Anna Nowakowska to skład naszej sztafety, która po bardzo pasjonującym biegu zdobyła srebrny medal! Jako drugie rywalizowały sztafety szwedzkie (100m, 200m, 300m, 400m) - Maja Bogucka, Róża Czarnota, Kasia Pawlik, Sara Świtalska wywalczyły IV miejsce (zdobywając bardzo cenne punkty do klasyfikacji ogólnej szkół). Najwięcej emocji dostarczył nam wyścig sztafety 4x400m, w którym naszą szkołę reprezentowały: Kasia Kozłowska, Martyna Pasieka, Nikola Palej i Agata Winowicz. Dziewczęta przed biegiem postanowiły, że podejmą próbę pobicia rekordu LOzOI. Po bardzo wyczerpującej walce z własnymi słabościami, z rywalkami oraz z uciekającym czasem okazało się, że jest medal, i to złoty, ale do rekordu szkoły zabrakło tylko pół sekundy...! Jako ostatnie do boju stanęły sztafety 4x100m (Ola Drożdż, Patrycja Różańska, Joanna Pogorzelska, Agata Jędrek). W tej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły V miejsce i również "dorzuciły" kilka cennych punktów na konto naszego liceum.

Wysiłek wszystkich sztafet został zwieńczony pucharem za zajęcie II miejsca w ogólnej klasyfikacji punktowej szkół ponadgimnazjalnych. BRAWO! Gratulujemy.