54 P9120085Było ciekawie, czasami dziwnie i śmiesznie 😊

„Dyrygent”, zabawa z hula-hop, taniec pieczenie ciasta, krzyżówka z imion, rozwiązywanie węzła, puzzle klasowe czy polka galopka – to niektóre z zabaw, jakie znalazły się w programie Dnia Integracji.

12 września 2018r. każda klasa pierwsza wraz z wychowawcą była ubrana w tym samym kolorze – 1a miała stroje czerwone, 1b żółte, 1c niebieskie, 1d zielone. Pierwszaki zostały powitane przez starszych kolegów i koleżanki. Otrzymali od nich proporczyk i balonik. Następnie przeszli do sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Gry integracyjne i sportowe zakończyły się wręczeniem dyplomów i słodkim poczęstunkiem.

A jak sami uczestnicy oceniają Dzień Integracji?
Nikola: – Dzień Integracji był fajną formą zabawy. Można było bliżej się poznać i nauczyć współpracy.
Weronika: – Podobało mi się zaangażowanie starszych klas, to jak dobrze porozumiewają się z nami. Wszyscy darzyli się sympatią. Było mi miło, czułam się zaakceptowana.
Dominika: – Konkurencje i zadania, które przygotowali dla nas nauczyciele wraz ze starszymi uczniami, były zabawne i dobrze przemyślane. Bawiłam się naprawdę dobrze.
Łukasz – Było ciekawie, czasami dziwnie i śmiesznie. Chętnie bym to powtórzył. Najbardziej podobała mi się zabawa z liną.
Organizatorami Dnia Integracji była grupa nauczycieli wspomagających wraz z pedagogami i psychologami: Monika Jurczyk, Przemysław Kwiatosiński, Danuta Maślak, Agnieszka Pieńkowska, Małgorzata Przybysz, Beata Rychlicka, Mariola Stachura, Iwona Żmurko.