W październiku z okazji Święta Bibliotek Szkolnych podejmowane są działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. W tym roku tematem przewodnim akcji było hasło: „Książka to przyszłość”. W naszej szkole biblioteka przygotowała różne atrakcje:
- Konkurs na ekslibris. Jego organizacja wynikała z potrzeby oznakowania „wolnych książek” znajdujących się na korytarzowych półkach. Iwona Antonowicz z 1d, Kinga Łęska z 1b i Sylwek Szumiński z 1c są autorami ekslibrisów, którymi książki zostaną oznakowane.
- Ankieta – „Co czytali, kiedy byli mali, twoi nauczyciele” – przeprowadzona przez uczennice z klasy 2c – Karolinę Drzewicz i Dominikę Gredkę. Wśród wielu popularnych tytułów , jakie podali nauczyciele, znalazły się też mniej znane, np. „Firoseta i czary” czy „Wakacje na Guziku”.
- Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pisarką i dziennikarką Anną Dziewit-Meller autorką głośnej „Góry Tajget”.
Najważniejszym jednak wydarzeniem była przeprowadzka biblioteki do większego pomieszczenia. W tę akcję zaangażowała się społeczność całej szkoły – uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi. „Nowa” biblioteka jest teraz wielofunkcyjną pracownią interdyscyplinarną, w której oprócz księgozbioru znajduje się czytelnia i centrum multimedialne.