W dniach od 19-26 maja odbyła się szkolna wycieczka nad Lazurowe Wybrzeże. Głównym celem były Włochy i Francja. Mieliśmy okazję być w takich miastach jak światowa stolica mody Mediolan, byliśmy w Monaco, Nicei, Marsylii, Cannes, Saint Tropez, oraz w światowej stolicy perfum Grasse i Veronie. Będąc w każdym z tych miast byłem zachwycony każdym aspektem tych miejsc. Każde z nich było wyjątkowe na swój sposób i oszałamiające. Mogę powiedzieć, że to były najpiękniejsze miasta w jakich kiedykolwiek byłem. Będąc w Mediolanie udało nam się wejść do Zamku Sforzów, gdzie było czuć energie tej historii, która uderzała od samego progu. Mieliśmy okazje również zobaczyć z bliska słynną Katedrę w Mediolanie.
Następnego dnia znaleźliśmy się we Francji. Wszystkie zwiedzane tam miasta były przepiękne. Najbardziej zadziwiło mnie jednak Monaco. Coś niezwykłego. Tego nie da się opisać słowami, trzeba byłoby tam być, żeby zrozumieć co mam na myśli. Mieliśmy również okazję zobaczyć tor wyścigowy Grand Prix. W Cannes udało nam się trafić na słynny na całym świecie Festiwal Filmowy, a jeśli ktoś ma dobre oko mógł dostrzec różne gwiazdy filmowe. Nicea - stolica Lazurowego Wybrzeża - przepiękna. Ta architektura, ten widok, ta kultura - po prostu coś niezwykłego. Tak samo jak Saint Tropez i Marsylia, również nieziemskie. Każde z tych miast mnie oczarowało, ale każde czymś innym i to było piękne. Pod koniec wycieczki byliśmy w Veronie, gdzie byliśmy pod słynnym balkonem Julii. Tak jak poprzednie miasta również mnie oczarowało.
Ostatniego dnia byliśmy w Gardalandzie - parku rozrywki. Cały dzień dla nas i taka chwila wytchnienia od zwiedzania i rozluźnienia się. Po zabawie wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w kierunku Polski. Gdybym mógł, nie wracałbym. Coś niezwykłego mnie tam spotkało, ale jak mus to mus. Czekał nas powrót do rzeczywistości. Szczerze mówiąc, każdemu polecam taką wycieczkę, te miejsca i wszystko co mnie tam spotkało. Zapewniam, że nawet największy przeciwnik podróżowania, po takiej wycieczce szybko by zmienił zdanie na temat podróżowania.

Jakub Przytuła kl. 2d