Dziewczęta z LOzOI dwukronie sięgnęły po brąz! Gratulujemy!


25 kwietnia 2016 roku odbył się lekkoatletyczny mityng klas pierwszych. Nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół ponadgimnzjalnych. Oprócz pucharu za III miejsce dziewczęta wywalczyły srebrny medal w sztafecie 4x100m. W pozostałych konkurencjach nasze reprezentantki zajmowały wysokie, punktowane miejsca tuż za podium, które w efekcie pozwoliły odnieść sukces zespołowy. Serdeczne podziękowania i gratulacje!


Niesamowity ładunek emocji przyniósł nam finałowy turniej mistrzostw Szczecina w badmintonie dziewcząt. Po raz pierwszy w historii naszego liceum w najlepszej czwórce znalazły się dwie pary reprezentujące LOzOI. Oprócz naszych dwóch drużyn w turnieju zalazły się również dwie reprezentacje II LO. Wcześniejsze turnieje eliminiacyjne oraz potyczki półfinałowe spowodowały, że w pierwszym meczu dającym możliwość gry o złoto spotkały się dwie ekipy z II LO. Drugi pojedynek również miał charakter bratobójczy bo grały ze sobą nasze dwie pary. Po zaciętej grze lepsza okazała się para: Nikola Palej i Sara Świtalska, a pokonanym, czyli Klaudii Wielebie i Monice Oniszczuk pozostała walka o III miejsce. W meczu o brązowy medal nasze reprezentantki, nieco podłamane wcześniejszą porażką ze swoimi koleżankami, przegrały również walkę o III miejsce z drugą drużyną II LO, zajmując IV pozycję w badmintonowych mistrzostwach Szczecina.

Najwięcej emocji przyniosła nam potyczka finałowa, w której Nikola Palej z Sarą Świtalską zmierzyły się z pierwszym zespołem II LO. W grze o złoto nikt nie oddawał pola, każda lotka była na wagę zwycięstwa, jednak ostatnie akcje należały do Nikoli i Sary. Nasze dziewczyny po heroicznej walce pokonały faworyzowane rywalki 3:2. Tym samym historyczne złoto trafiło do LOzOI.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom: Nikoli Palej i Sarze Świtalskiej złotych medali, oraz Klaudii Wielebie i Monice Oniszczuk IV miejsca w turnieju finałowym. BRAWO dziewczyny z lozoja...:)


 

 

We wtorek 19 kwietnia 2016 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szczecina w lekkoatletyce. Doskonale zaprezentowała się na nich reprezentacja naszej szkoły. Już w pierwszej konkurencji na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Miśliwicka, która zwyciężyła w konkurencji rzutu dyskiem z wynikiem 34,53 m. Drugie złoto i tytuł mistrzyni Szczecina wywalczyła Roksana Wilkowiecka w skoku w dal. Roksana wyrównała rekord LOzOI - 4,75 m, który należał właśnie do niej. Równie szczęśliwie dla nas zakończył się konkurs skoku wzwyż rozgrywany w bardzo trudnych warunkach pogodowych (przelotny deszcz, grad, silny wiatr). Wygrała go Patrycja Kaliszczak z wynikiem 140 cm. Medalową passę naszych lekkoatletów podtrzymał Filip Podkalicki zajmując II miejsce w konkursie rzutu dyskiem chłopców. Ostatnim akcentem mistrzostw był wyścig sztafet 4x100m, w którym nasza reprezentacja wywalczyła brązowy medal (Patrycja Kaliszczak, Natalia Łazińska, Ewa Twardowska, Roksana Wilkowiecka).

Serdecznie gratulujemy medalistom ich indywidualnych sukcesów. BRAWO!!! Dziękujemy całej reprezetacji za zaangażowanie i serce do walki!

Podkategorie